ЗУСТРІЧ З ВИПУСКНИКАМИ КОЛЕДЖУ
11 березня відбулася зустріч зав. кафедри МЕСГД чл.-кор. НАН України Віктора ТАРАСЕВИЧА з випускниками фахового коледжу зварювання та електроніки імені Є.О. Патона. В. Тарасевич докладно розповів про Український державний університет науки і технологій, Дніпровський металургійний інститут, факультет економіки і менеджменту, кафедру міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін, спеціальність С1 «Економіка та міжнародні економічні відносини» і започатковані на кафедрі освітні програми, акцентував увагу на конкурентних перевагах цих програм,
посилаючись на практичний досвід успішної діяльності випускників, відповів на питання. Було висловлено подяку заст. директора коледжу Вороновій Ірині Іванівні та зав. відділенням Левицькій Олександрі Олексіївні за організацію зустрічі.
04.04.2025.
Зустріч з випускниками ліцеїв шкіл Кам'янського.
27 березня 2025 відбулася зустріч з випускниками ліцеїв № 39, № 41 та № 2 м. Кам'янське.
Умови вступу до Українського державного університету науки і технологій були роз'яснені у виступі проректора з науково-педагогічної роботи, рекламно-інформаційної діяльності та комунікацій Рижової Ольги Петрівни.
Вимоги щодо результатів МНТ для вступу на факультет економіки і менеджменту Дніпровського металургійного інституту розкрила декан Божанова Олена Василівна.
Профінформування та профконсультування від кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін провів доцент Леонідов Ігор Леонідович.
За теплу зустріч та можливість проведення профорієнтаційної роботи дякуємо Занегіній Сніжані Леонідівні - директорці КЗ "Ліцей №39" Камянської міської ради.
03.04.2025.
СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ВИПУСКНИКАМ ЛІЦЕЇВ
21 березня відбулася бесіда-дискусія завідувача кафедри МЕПЕУ, чл.-кор. НАН України Віктора Тарасевича з випускниками ліцею № 9 з проблем можливих відповідей української молоді на сучасні виклики глобалізації, глокалізації, регіоналізації, локалізації, смартизації, всюдисущих мереж і штучного інтелекту. Учасники дискусії погодилися з тим, що базовими підвалинами адекватних відповідей на означені виклики є достоїнство і свобода особистості, реальний патріотизм і незалежність, конкурентоспроможні знання та компетенції.
Колектив кафедри МЕСГД щиро вдячний Яценко Валентині Анатоліївні - заступнику директора ліцею за організацію заходу.
03.04.2025.
13 березня 2025 року для студентів гр. ЕК02-21 та ЕК02-24-М віцепрезидентом Дніпропетровської торгово-промислової палати В.Г. Жмуренком був проведений майстер-клас «Експортний процес. Вихід підприємства-експортера на зовнішні ринки». Наголос був зроблений на типовому алгоритмі експортної операції, документальному супроводі її окремих етапів (підготовка та оформлення контракту), дозвільних та митних процедурах, перевагах співпраці суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності із ТПП.
Після майстер-класу відбувалася зустріч В.Г. Жмуренка із зав. кафедри, чл.-кор. НАН України В.М. Тарасевичем та гарантами ОП «Міжнародна економіка» (бакалаврський та магістерський рівні) проф. О.О. Завгородньою та проф. В.В. Білоцерківцем. Ця зустріч продовжила низку консультаційних нарад керівництва кафедри із стейкхолдерами-роботодавцями щодо визначення практичних профілів кафедри МЕСГД у межах об’єднаних загальноуніверситетських програм підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності С1 - Економіка та міжнародні економічні відносини.
За результатами зустрічі були відзначені важливість підготовки фахівців із провадження та розвитку зовнішньоекономічної діяльності для повоєнного відновлення економіки України в умовах глобалізації та прискореної євроінтеграції; необхідність збереження вагомих здобутків кафедри, набутих при реалізації ОП «Міжнародна економіка»; схвально оцінена пропонована профілізація «Глобальна економіка та управління ЗЕД». Також обговорювалась доцільність розширення профілізації у межах<span style="mso-spacerun: y ...
03.04.2025.
Вебінар "РОЛЬ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ У РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ЕКОСИСТЕМИ УКРАЇНИ"
18 березня 2025 року завідувач кафедри В.М. Тарасевич та доц. С.С. Бескаравайний взяли участь у вебінарі «Роль закладів вищої освіти у розвитку інноваційної системи України», присвяченому охороні та захисту інтелектуальної власності стартапів та нових дослідницьких команд, можливостям грантового фінансування для кар'єрного зростання дослідників.
01.04.2025.
Продовжуємо профорієнтаційну роботу.
14 лютого 2025 року викладачі кафедри МЕСГД доценти Леонідов І.Л. та Бескаравайний С.С. провели профорієнтаційну роботу під час “Першого хакатону УДУНТ”.
06.03.2025.
МОНОГРАФІЮ СХВАЛЕНО І РЕКОМЕНДОВАНО ДО ВИДАННЯ
18 лютого 2025 р. відбулося засідання Вченої ради ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», на якому було розглянуто питання про схвалення до друку монографії чл.-кор. НАН України Віктора ТАРАСЕВИЧА «Інформаційно-цифрові та смарт процеси в економіці: діяльнісний і ціннісний виміри».
З доповіддю виступив та відповів на численні питання В. Тарасевич.
Виступили члени експертної комісії та Вченої ради: акад. НАН України Андрій ГРИЦЕНКО – завідувач відділу економічної теорії (голова комісії), д.е.н. Володимир МІЩЕНКО – завідувач сектору цифрової економіки відділу економічної теорії, д.е.н. Вікторія НЕБРАТ – завідувачка відділу економічної історії (члени комісії), д.е.н. Тетяна АРТЬОМОВА – головний науковий співробітник відділу економічної теорії, академік НАН України Валерій ГЕЄЦЬ – директор Інституту. Вчена рада Інституту схвалила до друку рукопис монографії Тарасевича В.М. «Інформаційно-цифрові та смарт процеси в
економіці: діяльнісний і ціннісний виміри».
На засіданні Вченої ради Українського державного університету науки і технологій 26 лютого 2025 р. зазначену монографію було рекомендовано до друку.
03.03.2025.
ДО ЮВІЛЕЮ МИХАЙЛА ІВАНОВИЧА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО.
29 січня 2025 року в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбулася МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НАУКОВА СПАДЩИНА МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО ЯК КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ПІДҐРУНТЯ СУСПІЛЬНОГО РОЗВИТКУ», присвячена 160 річчю з дня народження видатного українського вченого та державного діяча Михайла Івановича Туган-Барановського.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися Анатолій ЗАГОРОДНІЙ – академік НАН України, Президент НАН України, Валерій ГЕЄЦЬ – академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Елла ЛІБАНОВА – академік НАН України, Академік-секретар Відділення економіки НАН України, Антон ФІЛІПЕНКО - академік Академії наук вищої школи України, д.е.н, професор, Голова ГО «Всеукраїнська асоціація економістів-міжнародників».
На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили:
Тетяна ЄФИМЕНКО – академік НАН України, д.е.н., професорка, Президентка, ДННУ «Академія фінансового управління» ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ВЕКТОР УКРАЇНИ У ФІСКАЛЬНОМУ РЕГУЛЮВАННІ ІНВЕСТИЦІЙ
Андрій ГРИЦЕНКО – академік НАН України, д.е.н., завідувач відділу економічної теорії, заступник директора, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» МЕТОДОЛОГІЯ М. ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ВИРІШЕННЯ СУЧАСНИХ ПРОБЛЕМ
Philippe ADAIR – Emeritus Professor of Economics, ERUDITE Research Fellow, University Paris-Est Créteil, France TUGAN-BARANOVSKY'S FUNDAMENTAL CONTRIBUTION TO THE DEVELOPMENT OF ECONOMIC THOUGHT
Віктор ТАРАСЕВИЧ – д.е.н., професор, член-кор. НАН України, завідувач кафедри, Український державний університет науки і технологій ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ІДЕЇ М. ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО ТА СУБСТАНЦІЙНІСТЬ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ
Nikolay NENOVSKY – University of Picardie Jules Verne, Amiens, France (Full Professor of Economics), University of World and national Economy, Sofia, Bulgaria (Director of the Monetary Research Center) TUGAN BARANOVSKY ON THE VALUE OF PAPER
Agnieszka SOVA-KOFTA – dr hab, Director, Institute of Labor and Social Affairs CURRENT ISSUES IN THE DEVELOPMENT OF SOCIAL RESEARCH AND SOCIAL POLICY
Alina BETLEJ – PhD, Assistant Professor, Centre for Sociological Research on the Economy and the Internet Department of Economic and Digital Sociology Faculty of Social Sciences, The John Paul II Catholic University of Lublin TECHNOLOGY AND SOCIETY. TOWARDS BRIDGING THEORIES OF SOCIAL DEVELOPMENT
03.02.2025
24 січня 2025 року відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів, які навчалися за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» зі спеціальності 051-Економіка. За результатами захисту екзаменаційна комісія під головуванням директора ПП «Дніпро-Інтерсталь» Самойленка Є.Г. відзначила, що усі представлені випускні роботи виконані на належному фаховому рівні й високо (лише на «добре» та «відмінно») оцінила їх результати.
03.02.2025.
Святкові заходи в УДУНТ до Дня Соборності України.
22 січня 2025 року Україна відзначила День Соборності — свято, що символізує єдність нашого народу та непохитність нашої держави. Ця дата має особливе значення сьогодні, коли ми знову боремося за свою незалежність, територіальну цілісність і майбутнє. Відзначення цього дня в Українському державному університеті науки і технологій (УДУНТ) відбулося під гаслом “В єдності сила!”, що відобразило важливість консолідації зусиль кожного у ці важкі часи.
Ректор університету, професор Костянтин Сухий, під час виступу наголосив на важливій ролі університету в сучасних реаліях: “Сьогодні ми переживаємо дуже складні часи для нашої Незалежності, для кожного. Ми маємо знову вибороти свою Незалежність, довести, що ми найбільша і найсильніша країна в Європі. Наша університетська спільнота тримає освітянський фронт, займається наукою виключно за оборонними тематиками, допомагає мешканцям долати складнощі воєнного часу, а нашим захисникам і захисницям — боротися за нашу свободу. В єдності наша сила!”
Кафедру "міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін" на урочистостях представляли: зав. кафедри МЕСГД, член-кореспондент НАН України Віктор Тарасевич, доцент Тетяна Борисова, ст.лаборант Ірина Самсоненко та студенти Ілля Гончаренко, Ренат Пачковський, Артем Кравець.
03.02.2025.
Нещодавно, під час відвідування ЗСО № 85, зав. кафедри МЕСГД д.е.н., проф., член-кореспондент НАН України Тарасевич В.М. ініціював дискусію учнів про перспективи їх життя та діяльності після отримання атестату про середню освіту.
У дискусії прийняла участь заступник директора Оліфир С.С. Досягнуто домовленість про конкретні спільні заходи.
02.02.2025
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
Доцент кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін, к.політ.н. Цурканова Ірина Олександрівна взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Молодіжна наука: інновації та глобальні виклики». Цей захід, який зібрав науковців не тільки з України, а ще з країн Європейського Союзу, проходив 6 листопада 2024 року в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Тема доповіді, яку представила Цурканова І.О.: «Вплив інноваційних технологій на трансформацію суспільних відносин у контексті глобалізації» викликала інтерес учасників конференції. Після виступу було задано ряд питань, на які науковці отримали обґрунтовані відповіді.
02.02.2025.
Важливою подією у науковій та громадській діяльності Українського державного університету науки і технологій став Круглий стіл «Результати участі українських вчених у програмі «Горизонт Європа». Презентація успішних кейсів», який відбувся 18 грудня 2024 р. З вітальним словом до учасників виступив ректор університету Костянтин Сухий. Із зацікавленістю були зустрінуті доповіді Владислава Даншевського, Марини Бабенко, Антона Смірнова. Особливу увагу привернула доповідь Євгена Риженка «Досвід співпраці компанії Festo з українськими університетами. Посилення ролі ЗВО в контексті парадигми Industry 4.0». У цьому напрямі кафедра міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін має вагомі результати, які відображені у фундаментальній монографії «Цифровий вимір іноваційно-інформаційної економіки» за редакцією члена - кореспондента НАН України, Віктора Тарасевича, підготовленій в рамках Європейського проекту за програмою «Erasmus+Посилення ролi ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні».
У роботі Круглого столу взяли участь завідувач кафедри Віктор Тарасевич, професори Олена Завгородня і Валентина Лебедєва, доцент Ірина Цурканова.
Цікаві пропозиції були висловлені учасниками Круглого столу з Південного машинобудівного заводу щодо перспектив співробітництва підприємства з Інститутом аерокосмічних досліджень УДУНТ у проекті створення місячних поселень на Місяці, тим більше, що УДУНТ уже має у себе зразок грунту Місяця як запоруку успішності нових амбітних космічних програм за участю УДУНТ.
Захід став ...
14.01.2025
СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ.
На початку грудня в Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Покританівські читання» «Актуальні проблеми розвитку економічної теорії в умовах сучасних викликів», присвячена 90-річному ювілею кафедри загальної економічної теорії та економічної політики (ЗЕТЕП) ОНЕУ. На пленарному засіданні конференції зі змістовними доповідями виступили: В.М. Геєць – академік НАН України, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», А.А. Гриценко – академік НАН України, заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», М.І. Звєряков – член-кореспондент НАН України, зав. кафедри ЗЕТЕП (ОНЕУ), В.М. Тарасевич – член-кореспондент НАН України, зав. кафедри МЕСГД УДУНТ, В.І. Суслов – кандидат економічних наук, Міністр економіки України (1997-1999 рр.), Л.Л. Жданова – доктор економічних наук, професор, професор кафедри ЗЕТЕП ОНЕУ, А.В. Грималюк - доктор економічних наук, професор, професор кафедри ЗЕТЕП ОНЕУ.
У своїй доповіді «Теоретичний образ смарт-економіки» В.М. Тарасевич обґрунтував теоретичну концепцію смарт-економіки як частини сучасної економіки, представленої множиною людино-машинних інтелектуальних систем, що самоорганізуються та саморозвиваються завдяки творчій діяльності людини.
25.12.2024
Перспективи професійного майбутнього студентів коледжу.
Зустріч доцента Леонідова І.Л. зі студентами Дніпровського технолого-економічного коледжу та розповідь про спеціальності, за якими навчаються студенти в Українському державному університеті науки і технологій, підживило інтерес відвідати університетський "День відкритих дверей".
При формуванні професійного майбутнього студентів коледжу перспективними можуть бути конкурентні переваги спеціальності 051 - Економіка, освітньої програми "Міжнародна економіка". Із цим погодилася Олена Юріївна Олексіїнко - заступник директора Дніпровського технолого- економічного коледжу. Колектив кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін щиро дякує Олені Юріївні за теплу зустріч та чекає випускників коледжу до навчання за освітньою програмою "Міжнародна економіка".
25.12.2024.
Нещодавно зав. кафедри МЕСГД, член-кореспондент НАН України В. Тарасевич відвідав ЗСО №50.
На зустрічі з директоркою Арсеньєвою І. Ф. та учнями обговорювалися напрямки і конкретні форми співпраці та залучення учнів до освітньо-наукового та культурного простору нашого університету, факультету і кафедри.
25.12.2024.
Діалоги про майбутню спеціальність.
23 грудня 2024 р. доцент кафедри МЕСГД Леонідов І.Л. зустрівся з учнями 11-є випускного класу ліцею №137 в режимі відео-конференції та роз'яснив особливості спеціальностей, за якими навчаються студенти в Українському державному університеті науки і технологій. В діалозі було акцентовано на перевагах спеціальності 051 – Економіка за освітньої програми "Міжнародна економіка".
Інформування школярів випускного класу ліцею №137 стало доступним і зручним, завдячуючи Інні Василівні Луговицькій – директорці ліцею №137, Оксані Іванівні Нежуріній - класному керівнику 11-є та Тетяні Миколіївні Шакович - відповідальній за профорієнтаційну роботу в ліцеї №137.
25.12.2024.
Майбутню спеціальність обираємо свідомо.
12 листопада 2024 р. доцент кафедри МЕСГД Леонідов І.Л. зустрівся з учнями випускного класу школи №5 та інформував їх про спеціальності, за якими навчаються студенти в Українському державному університеті науки і технологій. Було акцентовано на перевагах спеціальності 051 – Економіка за освітньої програми "Міжнародна економіка".
Інформування школярів випускного класу школи № 5 стало доступним і зручним, завдячуючи Світлані Іванівні Папуші - заступнику директора із навчально-виховної роботи.
12.12.2024.
15 листопада в Українському державному університеті науки і технологій відбувся «День відкритих дверей», який презентував майбутнім абітурієнтам унікальні можливості для навчання та
розвитку. Захід зібрав старшокласників, їхніх батьків та всіх зацікавлених у здобутті якісної освіти.
02.12.2024.
Вибір майбутньої професії - відповідальний крок у житті кожної молодої людини. Інколи вирішальне значення в ньому має зустріч з фахівцями, які розкриваючи зміст та значення певної галузі знань і спеціальності, надають важливі настанови та викликають інтерес до неї. Однією з таких зустрічей без перебільшення можна вважати День відкритих дверей кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін в онлайн-форматі для випускників десяти шкіл Верхньодніпровського району, який відбувся 26 листопада.
Випускники виявили неабияку зацікавленість в ознайомленні з нашим університетом, металургійним інститутом, факультетом економіки і менеджменту, а також з кафедрою і однією з найбільш престижних та перспективних освітньо-професійних програм в Україні - "Міжнародна економіка". З докладним повідомленням виступив В.М. Тарасевич - завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, член - кореспондент НАН України. Він щиро подякував організаторам зустрічі і наголосив на важливості компетентностей, які надає дана програма, для особистого успіху бакалавра або магістра, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств та економіки України в цілому на міжнародних ринках, підкреслив, актуальність для студентів набуття двох спеціальностей, щоб бути впевненими у майбутньому. У зустрічі прийняли участь викладачі кафедри А.В. Савич, В.К. Лебедєва, Д.К. Ковальчук, І.О. Цурканова.
Наприкінці заходу учні та вчителі подякували викладачам кафедри за цікаву розмову. Було домовлено про подальші зустрічі з метою більш детального ознайомлення випускників з освітньо-професійнійною програмою "Міжнародна економіка» та умовами вступу до нашого університету.
02.12.2024